Strona główna Edukacja prawna
Edukacja prawna PDF Drukuj artykuł

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu lokalnych jednostek oświatowych funkcjonowaniem Wymiaru Sprawiedliwości Prezes Sądu Rejonowego w Giżycku zaprasza na spotkania organizowane w Sądzie Rejonowym w Giżycku, które obejmują:

- spotkanie z Prezesem Sądu (prelekcja na temat zawodu sędziego);
- możliwość udziału w rozprawie sądowej w charakterze publiczności
  (pod opieką przedstawiciela szkoły);
- zwiedzanie budynku sądu (sale rozpraw oraz inne komórki obsługujące
  interesantów) połączone z informacjami na temat struktury
  sądownictwa.

Placówki szkolne mogą zgłaszać swoje zainteresowanie pismem kierowanym do Prezesa Sądu  Rejonowego w Giżycku , drogą pocztową na adres Sądu Rejonowego w Giżycku (ul. Warszawska 28, 11-500 Giżycko) lub drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wzór wniosku do pobrania.

Odpowiedź, co do daty i charakteru spotkania prześlemy na wskazany przez Państwa adres do korespondencji /adres e-mail lub skontaktujemy się telefonicznie.

Przypominamy, że z uwagi na szczególny charakter urzędu, jakim jest Sąd, należy przestrzegać w budynku określonych zasad, tj. zachować powagę i spokój, a w trakcie rozpraw bezwzględnie zachować ciszę i wyłączyć lub wyciszyć telefon komórkowy. Zakazane jest także korzystanie w czasie rozprawy z urządzeń technicznych, czy informatycznych.

Ponadto obowiązuje zakaz wnoszenia jakichkolwiek niebezpiecznych narzędzi do Sądu, a wszystkie osoby wchodzące do budynku podlegają kontroli bezpieczeństwa.

 

 

Pokaż/ukryj stopkę artykułu.
 

Czy chcesz wypełnić ankietę satysfakcji klienta ??.

Tak Nie